Wycieczki rowerowe w Gdańsku z cateringiem dietetycznym. Mówimy, dlaczego jedzenie pudełkowe to dobry pomysł na piknik

Sezon rowerowy ruszył na dobre! Na wycieczkę wzdłuż wybrzeża warto zabrać porządny prowiant. Wcale nie musisz przygotowywać go samodzielnie – wystarczy, że skorzystasz z cateringu dietetycznego w Gdańsku. W dniu wyprawy na swojej wycieraczce znajdziesz zestaw pudełek z pożywnym jedzeniem, które da Ci energię do pedałowania przez kilka godzin.

Zapaleni rowerzyści są w stanie pokonać jednego dnia kilkadziesiąt kilometrów. Jednak nawet profesjonaliści nie byliby w stanie podróżować na głodniaka. Zabranie odpowiedniego prowiantu jest równie ważne, jak wygodny ubiór czy podstawowe narzędzia. Zamiast wstawać o wschodzie słońca i przygotowywać kanapki, zamów na ten dzień dietę pudełkową. Zobaczysz, że posiłki będą dużo smaczniejsze i bardziej odżywcze.  

Jedzenie pudełkowe na piknik? Czemu nie!

Na trasie wyprawy rowerowej zwykle trudno uświadczyć miejsce, w którym zjesz smacznie i zdrowo. W mniejszych miejscowościach nie masz dużego wyboru restauracji, a przekąski w sklepach spożywczych stanowią głównie słodycze. Chociaż sięgnięcie po szybką dawkę cukru jest kuszące po wysiłku, krótko po niej opadniesz z sił i znów poczujesz głód.

Jak zabezpieczyć się na taką sytuację? Zaproponuj znajomym zorganizowanie na trasie pikniku. Każdy znajdzie w sakwie czy plecaku miejsce na prowiant. Jeśli dbasz o linię i nie chcesz, aby kusiły Cię przyniesione przez towarzyszy słodycze, zaproponuj zamówienie dla wszystkich zestawów diety pudełkowej. 

Posiłki wymagające podgrzania możecie zjeść przed ruszeniem w trasę lub po powrocie, a na drogę zabrać zdrowe, porządnie zapakowane przekąski.

W dużych grupach zazwyczaj każdy ma inne wymagania żywieniowe. Warto zamówić kilka jadłospisów – bezmięsny, dla sportowców czy ketogeniczny. Kiedy postawicie dania na piknikowym kocu, zapewne wszystkie będą cieszyć się popularnością.

Polecane cateringi dietetyczne w Gdańsku i okolicach

Zastanawiasz się, czy catering na dowóz można zamówić jednorazowo? Obecnie firmy cateringowe są bardzo elastyczne, a większość z nich proponuje opcję jednodniowego menu próbnego. Wspólne zamówienie ze znajomymi pozwoli Ci przetestować różne jadłospisy, a potem kto wie – może wprowadzić zdrowy nawyk do codziennego życia? W Gdańsku catering dietetyczny z możliwością próbnej dostawy oferuje firma Wygodna Dieta

Szeroka oferta jadłospisów pozwoli każdemu uczestnikowi pikniku znaleźć coś dla siebie. Dobrym pomysłem może być dieta z wyborem menu, w której komponujesz zestaw posiłków z kilkunastu zaproponowanych opcji. 

Pamiętaj, że aby otrzymać pudełka na sobotę lub niedzielę, zamówienie musisz złożyć do godz. 10:00 w piątek. Jeśli regularnie korzystasz z cateringu, ale chcesz jednorazowo zamówić więcej posiłków dla znajomych, musisz poinformować o tym firmę do 10:00 w dniu roboczym poprzedzającym dostawę.  

Catering na dowóz – jakie diety znajdziesz w ofercie?

Pomysł zamówienia cateringu na piknik jest świetny, ale zapewne złapiesz się za głowę, kiedy usłyszysz jak zróżnicowane są oczekiwania znajomych. Dlatego postaw na firmę o szerokim wyborze diet, także obejmujących wykluczenia. Coraz więcej osób nie je mięsa, glutenu czy laktozy. Zwłaszcza znajomi ze schorzeniami układu pokarmowego będą potrzebowali dań, które nie wywołają żołądkowych rewolucji.

Bez problemu zamówisz kilka jadłospisów w jednym zamówieniu, a nawet możesz liczyć na zniżkę. Wybierz dania mięsne i bezmięsne – obecnie w każdej grupie znajomych zdarzają się weganie i wegetarianie. Warto przedyskutować pomysł odpowiednio wcześniej, aby każdy mógł zjeść smacznie i zdrowo podczas planowanej wyprawy.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *