Wróć
Nasi odkrywcy emce

Nowa metoda wytwarzania mRNA

Stefana Banacha 2c, 02-097 Warszawa
Udostępnij miejsce
Copyright Zdjęcie 150232844 © Andrew Zimmer Dreamstime.com
Opis miejsca

Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego za cel stawia sobie stworzenie środowiska otwartego na nowe pomysły i idee umożliwiającego rozwój oraz kształcenie liderów nauki i gospodarki. Między innymi dzięki pracy laboratoriów wchodzących w skład jednostki (prowadzących badania naukowe z pogranicza biologii, chemii, fizyki i technologii informacyjnych) w 2020 roku udało się odkryć nową metodę wytwarzania mRNA.

"Terapeutyczne mRNA to jeden z najintensywniej rozwijających się obszarów badawczych na polu walki z chorobami nowotworowymi, wirusowymi i rzadkimi chorobami genetycznymi. Jednym z głównych wyzwań w tej dziedzinie jest zminimalizowanie dawki mRNA pozwalającej na uzyskanie wystarczającego efektu terapeutycznego. Nasze badania pokazują nowy kierunek w projektowaniu terapeutycznego mRNA. Kolejne technologie ulepszające właściwości mRNA, w oparciu o opublikowane wyniki, są już rozwijane w naszym Laboratorium Chemii Bioorganicznej w Centrum Nowych Technologii " – wyjaśnia prof. Jacek Jemielity z Centrum Nowych Technologii UW.

Lokalizacja

ODKRYJ JESZCZE WIĘCEJ
W NATIONAL GEOGRAPHIC

Oglądaj programy, które zabiorą Cię w podróż do świata National Geographic, bo #JestTyleDoOdkrycia!

Porzucone
Kontrukcje

sobota 20.00

Na całym świecie niszczeją porzucone konstrukcje - świadectwa ludzkiego okrucieństwa, zbrodni, ale także pomysłowości i przedsiębiorczości.

Więcej o programie